Turnike

PORTALİFT YAPI SİSTEMLERİ

Uygulama: Toplu taşıma alanları, üniversiteler, bankalar, iş merkezleri, eğlence parkları, müzeler, spor salonları ve konser girişleri gibi kalabalık alanlarda dahi sorunsuz bir uygulama sağlanabilir.
Materyal: Standart olarak 304 paslanmaz çelikten üretilir. Tüm kollar ve gövde paslanmaz çelik, göbek kısmı paslanmaya karşı alüminyum malzemeden üretilmiştir. Turnike mekanizmasındaki bazı kritik parçalar, Özel hassas döküm teknolojisiyle üretilir.

Genel Kullanım: Çift yönlü geçiş sağlanabilir. Kart okuyucu, parmakizi veya yüz tanıma gibi her türlü geçiş kontrol cihazı, kuru kontak üzerinden turnikeye kolaylıkla entegre edilebilir. Geçiş hakkı verildiği anda turnike kilidi açılır ve hafifçe kollara dokunularak geçiş sağlanır. Kolların bir tur dönme işlemi tamamlandığı anda turnike kilitlenir. Eğer kilit açıldıktan sonra 15 sn içerisinde geçiş yapılmazsa, turnike önce sesli uyarı verir ve sonra tekrar kilitlenir. T 250 turnikenin her iki tarafında geçiş yönünü gösteren, kırmızı çarpı ve yeşil ok şeklinde LED ışıklar mevcuttur . Turnikeden 1 dakikada 30’dan fazla geçiş yapılabilir. Güvenlik: Elektrik kesilmesi durumunda, turnikenin kolları iki yöne de serbest geçiş imkânı verir. Opsiyon olarak, düşen kol mekanizması sağlanabilir. Düşen kol mekanizmasında, acil du- rumlarda sistemden gelen sinyal ile turnikenin kolları düşürülerek geçiş yolu tamamen boş hale getirilir. Böylece, gerektiğinde mekânın hızlıca boşaltılması mümkün hale gelir.