Seksiyonel Kapı

PORTALİFT YAPI SİSTEMLERİ

Seksiyonel endüstriyel kapı, fabrika veya depo binalarının mal giriş çıkış, yükleme boşaltma noktalarında sirkülâsyon sağlamak amacıyla kullanılan en dayanıklı ve en uzun ömürlü kapılardır.
Seksiyonel kapının gövdesini oluşturan  40 mm lik sandviç paneller, galvanizli çelik sac arasına enjekte edilen yoğun izolâsyon katkılı poliüretan(50 kg/m3) sayesinde uygulandığı mekânda ses ve ısı izolasyonu sağlar.
Seksiyonel endüstriyel kapı sistemleri, tavana paralel kayarak açılması ile mekândan tasarruf sağlanır ve kapı açıklığı net olarak kullanılabilir. Endüstriyel kapı sistemleri, fabrika, depo veya binalarda geçiş aralığı ve yüksekliğine uygulana olarak üretilebilmektedir.
Endüstriyel kapılarımız çelik sandviç panellerden oluşur. Sandviç paneller galvanize sac levhalar arasına yüksek basınçlı poliüretan enjekte edilerek elde edilir. Yüksek basınçlı poliüretan sayesinde mükemmel ısı izolâsyonu sağlanır. Panellerimizin rüzgâr mukavemeti 80 km/saat ’tir.  
Seksiyonel endüstriyel kapılar 380 V-AC/50 Hz elektrik motoru takılarak ve/veya kapı ağırlığını dengeleyen torsiyon yay (kurmalı yay) sistemi sayesinde manuel olarak kolaylıkla açılabilir. Kapı ağırlığı kullanıcıyı etkilemez. Yaylar standart olarak 20.000 kez harekete dayanımlı olarak imâl edilen Seksiyonel endüstriyel kapı panelleri, kapının boyutu ve yataklama şekline göre değişen tipte tamburlara çelik halatların sarılmasıyla çekilir. Herhangi bir şekilde halatların kopması ya da yayların kırılması veya zarar görmesi halinde halat kopma emniyet sistemi ve yay kırma emniyet güvenlik sistemi sayesinde kapının düşmesi engellenir.